Sobotní odpoledne patří psům

Už jste někdy přemýšleli, co byste dělali, pokud by na vás zaútočil pes? Jak byste se zachovali? Uměli byste se bránit? V Krav Maga jsme pro vás již pořádali workshop zaměřený na obranu proti útočícímu psovi. Seminář vznikl na základě častého přání našich studentů. Protože se jednalo o velice specifické téma, pozvali jsme k nám lektorku Zuzanu Hrubešovou, aby nás s danou...

Celý článek

Jak se cvičí v podpatcích

Během klasických hodin není příliš prostoru čistě na sebeobranu žen. V Krav Maga Hradec Králové i Pardubice opravdu nedoporučujeme oddělené třídy. Pokud vás útočník napadne, zpravidla nebývá menší a slabší, než jste vy. Proto i dámy u nás cvičí ve smíšené skupině. Ale vynahrazujeme jim to semináři vytvářenými přesně pro ně, jako je třeba sebeobrana v podpatcích a kabelkou v ruce.

Celý článek

Předměty denní potřeby – umíme je použít?

Zdaleka ne každý vlastní legálně drženou zbraň. A i ti, kteří ji mají, ji nemohou mít za všech okolností u sebe. Někdo zbraň odmítá z principu, jiný třeba nevěří, že ji bude mít kdy použít. Naše představy mnohdy pokulhávají za realitou. Právě proto je důležité naučit se používat v sebeobranných situacích prostředky běžné denní potřeby.

Celý článek

Ulice není tělocvična

Bojová umění měla v době svého vzniku funkci sebeobrany. Život byl tehdy krátký a nebezpečný. Válčilo se ve jménu krále nebo víry, bojovalo se o majetek, čest i holý život. Bojové umění bylo odpovědí na společenskou poptávku po sebeobraně. Více méně beze změny se ve své podobě bojová umění zachovala dodnes. Akorát je nepotkáte na ulicích, ale spíše v tělocvičnách. 🙂

Celý článek

Mysl válečníka

Co je to mysl válečníka? Jsou lidé, kteří sebeobranu cvičí již velmi dlouho. Pak se ale dostanou do situace, ve které se ocitnou tváří v tvář nebezpečí a zapomenou na všechnu naučenou sebeobranu a nejsou schopni se bránit. Takoví lidé se k naučeným chvatům musí naučit také pracovat se svojí myslí a probudit v sobě válečníka.

Celý článek