Předměty denní potřeby – umíme je použít?

Krav Maga Obrana s předměty denní potřeby

Zdaleka ne každý vlastní legálně drženou zbraň. A i ti, kteří ji mají, ji nemohou mít za všech okolností u sebe. Někdo zbraň odmítá z principu, jiný třeba nevěří, že ji bude mít kdy použít. Naše představy mnohdy pokulhávají za realitou. Právě proto je důležité naučit se používat v sebeobranných situacích prostředky běžné denní potřeby.

Předměty, které mají své praktické využití v běžném životě, ale v případě nouze nám poslouží na obranu. Blokem pro použití takových předmětů může být to, že mají svůj příběh nebo pro nás mají už úplně jinou hodnotu. Nejsme ochotni je obětovat, i přestože by nám mohly zachránit život. Neuvažujeme o nich jako o zbraních denní potřeby, ale jako o oblíbeném peru, které jsme dostali k promoci. O zamilovaném hrnku od dětí ke Dni matek. O klíčích, na kterých visí celý náš život a vidina starostí, které by nám jejich ztráta přinesla, je pro nás děsivá. Takovým předmětem může být ale i módní kabelka, která stála půlku výplaty a manžel to dodnes neví. Nebo talisman, maličkost, která nám připomíná hřejivou vzpomínkou, milou osobou nebo zásadní okamžik našeho života. Rozbití pro nás takové hodnotné věci či ztráta klíčů od všech dveří může být zdrcující. Není to ale nic oproti tomu, co vám může zachránit – v sebeobraně váš celý život.

V Krav Maga Hradec KrálovéKrav Maga Pardubice se naučíte kromě technik k sebeobraně právě používat předměty denní potřeby na svou obranu. Ve chvílích, kdy jednáme instinktivně, nám může zachránit život nejen to, že sáhneme po první věci, kterou máme po ruce. Ale i to, že ji dokážeme efektivně použít.

Nikdo z nás netuší, kdy se ocitne v ohrožení života, co v danou chvíli bude mít k dispozici a jak se útok odehraje. Umět efektivně využít to první nebo jediné, co máte, může být rozhodující.

Správně se rozhodnout a jednat – to je, oč tu běží. Neohlížet se na nepříjemnosti, city a nominální hodnotu věci, protože nic dražšího než náš život není. A nic nestojí tolik, abychom za to obětovali sebe.

Na tréninku Krav Maga Medojed se instruktoři věnují právě použití běžných předmětů, které můžeme mít na dosah v různých životních situacích. Některé lze využít k obraně i protiútoku. Díky schopnosti použít kdykoliv a cokoliv je Krav Maga Medojed velmi efektivní za všech okolností a pro každého. Přijít o oblíbenou věc nikdy není tak bolestivé jako přijít o život.

Prostor kolem nás skrývá mnohé možnosti. Jde jen o to si je uvědomit a umět je ve správnou chvíli použít.

 

TRÉNINK ZDARMA

Přijď na na trénink a zkus na vlastní kůži, jak vypadá Krav Maga

Komentáře