Back to top

Novinky

Přežiješ město 5-7.4.2019

Třídenní akce s krav Maga je tu. 5 - 7.4.2019 máte možnost absolvovat jedinečný víkend s reálnou sebeobranou na vlastní kůži. Každou celou hodinu je pro vás přichystaná modelová situace, kterou sehrají naši nejzkušenější borci v čele s našim hlavním instruktorem. Naproti CineStar na odvážlivce čeká i "zlý" muž v protiúderovém obleku, který zvládne a vydrží vše a chce z vás dostat to nejlepší. U dětského koutku je zase nachystané centrum pro děti, kde se učí minikurz sebeobrany. Navíc za absolvování kurzu dostanou krásné a hlavně chutné ceny. 

Seminář pro ženy 1.díl - 6.4.2019

Dnes se konal první díl semináře pro ženy, kde se ženy naučily využívat své zbraně efektivně a bez obav. Změnit tu hodnou a poslušnou holčičku v sobě, za furií, která se nebojí ničeho a nikoho a dokáže se ubránit za jakékoliv situace. 

Ženy pracují na fyzické stránce, ale i mentální a taktické. Seminář je záměrně rozdělen na dvě části, aby obsáhl základní penzum informací, které ženy na ulici využijí. První i druhý díl je zakončený modelovou situací, které se s ženami i vyhodnotí pro okamžitou zpětno vazbu. Vše, co se ten den naučí následně vyzkouší rovnou v praxi. 

Předměty denní potřeby - umíme je použít?

Ne každý a za všech okolností může mít u sebe legálně drženou zbraň. Někdo ji odmítá z principu, jiný nevěří v její moc, nebo že by ji kdy mohl skutečně použít. Naše představy, přání a plány mnohdy pokulhávají za realitou. 

Právě proto je důležité naučit se používat v sebeobranných situacích prostředky běžné denní potřeby. Předměty, které mají své praktické využití v běžném životě, ale v případě nouze, nám poslouží na obranu. 

Mysl válečníka

Nekteří lidí cvičí možná i velmi dlouho sebeobranu. Pak přijde den, kdy se ocitnou tváří v tvář nebezpečí a navzdory všemu, co umí selžou. 

Zkrátka vlivem stresu a dalších vnějších okolností neumí přepnout a začít uvažovat ofenzivně. Zmůžou se jen na zbožné přání míru a jakýsi předpoklad, že: "Všechno dobře dopadne." Možná ano, ale spíše ne. Pokud vám chce někdo ublížit, musíte být připraveni ublížit i vy jemu. Pokud nakonec agresor vycouvá a k boji nedojde, taky dobře. Nemění to nic na stavu mysli, kterého byste měli umět dosáhnout. 

Ulice není tělocvična

Bojová umění měla v době svého vzniku funkci sebeobrany. Život byl tehdy krátký a nebezpečný. Válčilo se ve jménu krále nebo víry. Bojovalo se o majetek, čest i holý život. Bojové umění bylo odpovědí na společenskou poptávku po sebeobraně. Takřka beze změny se ve své podobě zachovala dodnes. V tělocvičnách. 

Rozdíl mezi bojovým uměním dnes a sebeobranou je v atmosféře. Bojové umění se cvičí ve stereotypním prostředí bezpečné tělocvičny v mantinelech svých pravidel a stejnokroje. Pokud cvičíte bojové umění, máte po fyzické stránce vše, co k sebeobraně potřebujete. 

Zimní kemp KRAV MAGA CHATA MILÍŘE 2019

Náš letitý student a budoucí instruktor Roman Šantroch nás přemluvil, abychom uspořádali Zimní kemp Krav Maga. A jsme velice rádi, že s takovým nápadem přišel, ač jsme se mu docela bránili. 

Na malebné chatě Milíře v blízkosti Peci pod Sněžkou pro nás vytvořili to nejideálnější prostředí. Ticho, klid, dobré jídlo, sníh a cvičení venku v reálném prostředí. 

Je lepší, když vás dvanáct lidí soudí, než šest nese ...

Při modelových situacích nebo nácviku rozličných sebeobranných situacích studenti mnohdy řeší téma nutné sebeobrany a přiměřenosti svého jednání v případě reálném konfliktu.

Sebeobrana pro děti - Dobrá volba?

Velice často se před nástupem do kurzu Krav Maga pro děti objevují otázky dvojího typu. První je vyřčená obava rodičů, že pokud své plaché a klidné dítě přihlásí na sebeobranu pro děti, vrátí se jim domů profesionální zabiják. Druhá otázka je naopak zbožné přání, že jim domů profesionálního bojovníka vrátíme.

Na tuto problematiku se můžeme dívat očima instruktorů, ale tento pohled nebude dostačující, protože nezohledňuje pohled rodiče. Pokud na obě otázky chceme odpovídat korektně a nelhat si do kapsy, musíme přidat i pohled rodičovský. A tento pohled vždy chápe oba tábory.

Krav Maga pro ženy - Zvládnu to?

Sebeobrana má mnoho podob. Specifickou kapitolou jsou v této problematice ženy. Zpravidla nejsou zvyklé se prát a málokdy se stávají aktérkami přímých násilných konfrontací. Samozřejmě, že výjimky potvrzující pravidlo, se najdou a nelze vyloučit setkání s pěkně vzteklou "Amazonkou", která vydá za dva svalovce.

Bojové umění nebo sebeobrana?

Bojové umění nebo sebeobrana?

 

     Čas od času je možné slyšet nebo číst o systému Krav Maga jako o bojovém umění. To samo o sobě není jistě nic hanlivého, ale není nic vzdálenějšího pravdě, než právě takové zaškatulkování.