Back to top

Novinky

Sebeobrana v pojetí Krav Maga

Pod pojmem sebeobrana si někdo představí nevydařený vánoční večírek, jiný moment, kdy se gentlemansky zastal dámy, někdo snad několik akčních figur, které z oběti rázem vykouzlí mstitele jako ve filmu. Někomu vytane na mysli ten podivný pocit, který se mu usídlil hluboko v duši, po situaci, kdy cizí, nezvaný host vzal víc, než jsme chtěli dát a zbyla jen ta nedořečená věta: ,,Kdybych tenkrát...." 

Kurz Respektovat a být respektován

Naši nejmladší studenti nás motivují k neustálé práci na sobě. A protože nám osud dopřál stát se také rodiči, vždy si říkáme, že se k dětem chováme tak, jak bychom chtěli, aby se ostatní chovali k tomu našemu. To byl i jeden z důvodů, proč jsme absolvovali čtyřdenní školení Respektovat a být respektován. 

Odpoledne 23.6.2018 patří novým začátečníkům

Dnes patřila naše tělocvična nováčkům a těšícím se začátečníkům, kteří nastoupí do chystaného kurzu pro začátečníky 18.9.2018. Během tří hodin si vyzkoušeli, co to vlastně ta Krav Maga je, jak chutná sebeobrana v Hradci Králové a v Pardubicích a jaké je to rozechvět srdíčko.

Většina nováčků čekala teoretickou přednášku a přišla, jak se tak říká, na "lehko". To ale neznají naši Krav Magu Medojed. Po krátkém teoretickém úvodu se šlo hned na cvičení. Protože praxe je nejlepší učitel.

Štítky

23.6.2018 jak se cvičí v podpatcích

Během klasických hodin v průběhu kurzu pro začátečníky nebo ve třídě pro pokročilé studenty není zcela prostor na řešení čistě ženské problematiky. Jednak to nedovoluje všudypřítomný testosteron a hlavně my opravdu nedoporučujeme oddělené třídy. Protože pokud Vás někdo napadne, určitě to nebude někdo menší a slabší než jste Vy. Proto i dámy u nás cvičí ve smíšené skupině. Ale vynahrazujeme jim to semináři cílenými přesně pro ně. Jako byl právě ten dnešní.

Štítky

16.6.2018 aneb sobotní odpoledne patří psům

Červnová sobota 16.6.2018 byla pro nás ve znamení zvířat. Proběhl totiž workshop zaměřený na obranu proti útočícímu psovi. Seminář vznikl na základě častého přání, které se objevovalo v přihláškách našich studentů. Protože se jednalo o velice specifické téma, pozvali jsme k nám lektorku Zuzanu Hrubešovou, aby nás s danou problematikou blíže seznámila.

Štítky