Back to top

Novinky

Je lepší, když vás dvanáct lidí soudí, než šest nese ...

Při modelových situacích nebo nácviku rozličných sebeobranných situacích studenti mnohdy řeší téma nutné sebeobrany a přiměřenosti svého jednání v případě reálném konfliktu.

Sebeobrana pro děti - Dobrá volba?

Velice často se před nástupem do kurzu Krav Maga pro děti objevují otázky dvojího typu. První je vyřčená obava rodičů, že pokud své plaché a klidné dítě přihlásí na sebeobranu pro děti, vrátí se jim domů profesionální zabiják. Druhá otázka je naopak zbožné přání, že jim domů profesionálního bojovníka vrátíme.

Na tuto problematiku se můžeme dívat očima instruktorů, ale tento pohled nebude dostačující, protože nezohledňuje pohled rodiče. Pokud na obě otázky chceme odpovídat korektně a nelhat si do kapsy, musíme přidat i pohled rodičovský. A tento pohled vždy chápe oba tábory.

Krav Maga pro ženy - Zvládnu to?

Sebeobrana má mnoho podob. Specifickou kapitolou jsou v této problematice ženy. Zpravidla nejsou zvyklé se prát a málokdy se stávají aktérkami přímých násilných konfrontací. Samozřejmě, že výjimky potvrzující pravidlo, se najdou a nelze vyloučit setkání s pěkně vzteklou "Amazonkou", která vydá za dva svalovce.

Bojové umění nebo sebeobrana?

Bojové umění nebo sebeobrana?

 

     Čas od času je možné slyšet nebo číst o systému Krav Maga jako o bojovém umění. To samo o sobě není jistě nic hanlivého, ale není nic vzdálenějšího pravdě, než právě takové zaškatulkování.

Sebeobrana v pojetí Krav Maga

Pod pojmem sebeobrana si někdo představí nevydařený vánoční večírek, jiný moment, kdy se gentlemansky zastal dámy, někdo snad několik akčních figur, které z oběti rázem vykouzlí mstitele jako ve filmu. Někomu vytane na mysli ten podivný pocit, který se mu usídlil hluboko v duši, po situaci, kdy cizí, nezvaný host vzal víc, než jsme chtěli dát a zbyla jen ta nedořečená věta: ,,Kdybych tenkrát...." 

Kurz Respektovat a být respektován

Naši nejmladší studenti nás motivují k neustálé práci na sobě. A protože nám osud dopřál stát se také rodiči, vždy si říkáme, že se k dětem chováme tak, jak bychom chtěli, aby se ostatní chovali k tomu našemu. To byl i jeden z důvodů, proč jsme absolvovali čtyřdenní školení Respektovat a být respektován. 

Odpoledne 23.6.2018 patří novým začátečníkům

Dnes patřila naše tělocvična nováčkům a těšícím se začátečníkům, kteří nastoupí do chystaného kurzu pro začátečníky 18.9.2018. Během tří hodin si vyzkoušeli, co to vlastně ta Krav Maga je, jak chutná sebeobrana v Hradci Králové a v Pardubicích a jaké je to rozechvět srdíčko.

Většina nováčků čekala teoretickou přednášku a přišla, jak se tak říká, na "lehko". To ale neznají naši Krav Magu Medojed. Po krátkém teoretickém úvodu se šlo hned na cvičení. Protože praxe je nejlepší učitel.

Štítky

23.6.2018 jak se cvičí v podpatcích

Během klasických hodin v průběhu kurzu pro začátečníky nebo ve třídě pro pokročilé studenty není zcela prostor na řešení čistě ženské problematiky. Jednak to nedovoluje všudypřítomný testosteron a hlavně my opravdu nedoporučujeme oddělené třídy. Protože pokud Vás někdo napadne, určitě to nebude někdo menší a slabší než jste Vy. Proto i dámy u nás cvičí ve smíšené skupině. Ale vynahrazujeme jim to semináři cílenými přesně pro ně. Jako byl právě ten dnešní.

Štítky

16.6.2018 aneb sobotní odpoledne patří psům

Červnová sobota 16.6.2018 byla pro nás ve znamení zvířat. Proběhl totiž workshop zaměřený na obranu proti útočícímu psovi. Seminář vznikl na základě častého přání, které se objevovalo v přihláškách našich studentů. Protože se jednalo o velice specifické téma, pozvali jsme k nám lektorku Zuzanu Hrubešovou, aby nás s danou problematikou blíže seznámila.

Štítky