Back to top

23.6.2018 jak se cvičí v podpatcích

Během klasických hodin v průběhu kurzu pro začátečníky nebo ve třídě pro pokročilé studenty není zcela prostor na řešení čistě ženské problematiky. Jednak to nedovoluje všudypřítomný testosteron a hlavně my opravdu nedoporučujeme oddělené třídy. Protože pokud Vás někdo napadne, určitě to nebude někdo menší a slabší než jste Vy. Proto i dámy u nás cvičí ve smíšené skupině. Ale vynahrazujeme jim to semináři cílenými přesně pro ně. Jako byl právě ten dnešní.

Sobotní dopoledne strávily naše ženy v lodičkách a s kabelkami v ruce. Tyto podmínky byly volené zcela záměrně, aby simulovaly těžké, ale hlavně reálné prostředí, kdy by mohlo přijít napadení. 

Dámy nejprve zopakovaly základy z předchozího semináře. Zahřály se a na scénu nastoupily obranné spreje, jakožto velice účinný pomocník a nezbytný doplněk každé ženské kabelky. Instruktor je seznámil s různými druhy, vyzkoušely si manipulaci s cvičnými a snažily se je využít v praxi. Dále byl na programu boj s již výše zmíněnými lodičkami a kabelkou a pokračovalo se bojem do lap. 

Celé sobotní dopoledne končilo modelovou situací, kdy se jeden z našich instruktorů převlékl za zlého muže a dámy si tak mohly vyzkoušet vše, co se ten den naučily. Srdíčko tlouklo na nejvyšší obrátky, ale všechny z přítomných dam zvládly modelovou situaci na jedničku a odcházely s dobrým pocitem. 

Konec semináře se nesl již v poklidném duchu. Při závěrečném vyhodnocení jsme probrali všechny skvělé i dobré reakce a společnou fotkou jsme se rozloučili. 

Děkujeme všem přítomným dámám za skvělé sobotní dopoledne a těšíme se zase někdy příště.

Váš tým Krav Maga Medojed 

Štítky