Back to top

16.6.2018 aneb sobotní odpoledne patří psům

Červnová sobota 16.6.2018 byla pro nás ve znamení zvířat. Proběhl totiž workshop zaměřený na obranu proti útočícímu psovi. Seminář vznikl na základě častého přání, které se objevovalo v přihláškách našich studentů. Protože se jednalo o velice specifické téma, pozvali jsme k nám lektorku Zuzanu Hrubešovou, aby nás s danou problematikou blíže seznámila.

V restauraci Localis jsme strávili příjemné teoretické dopoledne, které mohlo trvat i do pozdních odpoledních hodin a stále by bylo co probírat. Dozvěděli jsme se i praktické věci typu, jak to chodí na cvičáku a jaké jsou nové metody. Což jsme velice uvítali, protože paní Hrubešová například souhlasí s metodou pana Šusty a jeho knihou Trénink je rozhovor, kdy je zvíře bráno jako partner a ne jako podřízený, který musí jen plnit naše rozkazy. S přibývajícím časem jsme zvážněli a zaměřili se na napadení. Jak poznat signály, které nám pes dává, než zaútočí. Co dělat, pokud již pes útočí a co naopak v žádném případě nedělat. Ne všechny body naší přednášky byly samozřejmě příjemné, ale tak už to v sebeobraně chodí. Není vůbec příjemná, ale je velice potřebná.

Po obědové pauze, jsme se přesunuli před naši tělocvičnu, kde proběhla praktická ukázka. Ukázali jsme si, jak zklidnit rozdrážděného psa. Jak se mu bránit. Co funguje a čím si naopak ublížíme. Kde jsou citlivé body, na které se zaměřit a jak z celého incidentu vyváznout živý a minimalizovat škody co možná nejvíce. 

Seminář zaměřený na obranu proti psovi patří k velmi oblíbeným. V Hradci Králové proběhl již potřetí a určitě ne naposled. Například se této problematice budou věnovat i děti na chystaném příměstském táboře Krav Maga, který proběhne 16.7.2018 - 20.7.2018. 

Všem zúčastněným děkujeme za krásně prožitou společnou sobotu a těšíme se znovu na tréninku.

Váš tým Krav Maga Medojed

Štítky